Clark State Community College will celebrate Commencement at 10 a.m., Saturday, May 6 at the Clark State Performing Arts Center in downtown Springfield.
More than 600 candidates for graduation will receive their degree or certificate of completion; a slight increase over the graduating class of 2016.
“Clark State strives to make college degrees affordable and attainable, while providing a quality education to meet transfer and workforce needs,” said Dr. Jo Alice Blondin, president of Clark State. “The increase in graduates this year demonstrates this successful collaboration between educators and students to meet these goals. I extend my congratulations to the class of 2017 and look forward to learning of their continued successes.”
Of the honored graduates, 95 have indicated they plan to transfer to four-year institutions, 72 are members of the Phi Theta Kappa international honor society and 23 are military veterans.
Commencement speaker Tammie Jo Wright graduated from Clark State in December with an Associate of Applied Business degree in Human Resources Management. She is the first in her family of six siblings to obtain a college degree.
Originally from Macon, Georgia, Wright lived in England for two years with her husband, Timothy, who retired from the Air Force in 2008; the couple then made Dayton, Ohio, their home. Wright soon decided to continue her education at Clark State while maintaining a full-time position as a human resources manager at the Army and Air Force Exchange Service.
“It was almost like looking for a new home,” said Wright. “You can look at several houses, but you know when you have found the right one just for you. I felt welcomed at Clark State. From the moment I enrolled to now, my overall experience with Clark State has been wonderful.”
Wright studied Human Resources Management, saying there was much to learn as she entered the career field. She said the Clark State staff and administration were always willing to help. “The teachers made it known they wanted to see you succeed. They treated you like family,” she said. “There are so many tools and resources available for students.”
Wright said, although a bit nervous, she is looking forward to speaking at Clark State’s Commencement Ceremony. The topic of her speech is "Don't Stop Now."
“I want to encourage students to press forward to obtain their bachelor’s, master’s and doctorate degrees,” she said. “I will tell them it will not be easy, but they can do it. And if they choose not to further their education, that is ok.”
The Clark State Community College graduating class of 2017 also features:
- 13 students graduating with a 4.0 grade point average.
- One employee has a child graduating, and one graduate who is an employee.
- The oldest graduate is 79 years-old, the youngest is 18 years-old.
- One student completed the first course toward degree requirements in 1978 when Clark State was known as Clark Technical College.
- 12 graduates that are members of Epsilon Pi Tau, an international honor society for professions in technology.
- Three of the veteran graduates were recently inducted into SALUTE, which is a veterans national honor society. This is the first year for this honor society at Clark State.
Class of 2017 Graduates
Arcanum
Amy Russell - Management
Beavercreek
Julie A. Asencio - Registered Nursing
Brian Bay - Management
Sharon Coutinho - Criminal Justice
Megan Day - Registered Nursing
Shannon Doherty - Practical Nursing Certificate
Cole R. Kendig - Cybersecurity/Information Assurance
Bao Quoc Luong - Associate of Science
Arlana P. McKibben - Associate of Arts
Hillary Lauren Ramsey - Associate of Science
Bellbrook
Brandi N. Cargle - Management
Janice M. Russell - Practical Nursing Certificate
Misty Williams - Registered Nursing
Bellefontaine
Heather Lynn Burk - Practical Nursing Certificate
Mandy L. Butler - Practical Nursing Certificate
Danny Dixon, Jr. - Associate of Arts
Luella A. Hammond - Office Administration
MegAnn M. Levan - Associate of Arts
Zachary A. Moore - Practical Nursing Certificate
Mickayla Nicole Ropp - Medical Assisting
Tina Rutherford - Registered Nursing
Chelsea Taylor - Practical Nursing Certificate
Jessica M. Verhoff - Practical Nursing Certificate
Clay M. Wisner - Associate of Science
Jennifer Martin - Multi-Skilled Healthcare
Blacklick
Kaysi Bujniewicz - Medical Laboratory
Brookville
Tristin Nicole Chadwell – Associate of Science
Camden
Bonnie Taylor - Medical Laboratory
Canal Winchester
Christina Nicole Jacobs - Physical Therapist Assistant
Cedarville
Julie Lyn Campbell - Medical Assisting
Abigail Joy Howe - Associate of Arts
Patricia Jewett Larcamp Voisard - Accounting
Centerville
Brianne Bowling - Criminal Justice, Corrections
Andrew B. Cox - Associate of Science
Kirstan Kuschnerus - Accounting
Kristen Phillips - Registered Nursing
Christiansburg
Jeremiah E. White – Associate of Science
Cincinnati
Saffiyah Imani Dunn - Associate of Science
T.J. Green - Associate of Science
Gregory C. Hissett - Registered Nursing
Mary Margarite May Smith - Registered Nursing
Sade Brijgiete Gisele Waller - Practical Nursing Certificate
Clayton
Stephanie Janelle Quincy - Registered Nursing
Coldwater
Kendra Nell Menchhofer - Registered Nursing
Samuel T. Steinbrunner - Horticultural Industries-Nursery Operations
Columbus
Asha Ali Ahmed - Medical Laboratory
Suad A. Ali - Medical Laboratory
Kimberly Yoshiko Campbell - Registered Nursing
Kaylee G. Grate - Medical Assisting Certificate
Lisa Long - Accounting
Muhija S. Manor - Multi-Skilled Healthcare
Margarita Perez - Practical Nursing Certificate
Kaitlyn R. Smith - Physical Therapist Assistant
Sara Yoder - Medical Laboratory
Dayton
Elvira R. Abdullayeva - Associate of Science
Emily Rose Adducchio - Medical Laboratory
Firuza Aslanova - Associate of Science
Saira Bano - Medical Assisting
Chad A. Barner - Management Certificate
N'kenge Shonta' Benson - Management-Human Resource
April Brown - Management
Detra Collins - Practical Nursing Certificate
Alexus Symone Colson - Registered Nursing
Chelsea Daniels - Associate of Science
Brittany Suzanne Davis-Rowe - Associate of Arts
Janet B. Duffield - Accounting
Tynisha L. Edmondson - Registered Nursing
Ashley Lenay Fisher - Associate of Arts
Teresa M. Fredrick - Physical Therapist Assistant
Timothy Garrett - Horticultural Industries-Turf and Landscape Operations
Kendal L. Gideon - Practical Nursing Certificate
Victoria A. Hargrove - Associate of Arts
Nora C. Hattab - Multi-Skilled Healthcare
Mark A. Haun - Registered Nursing
Joshua Michael Holtzhauer - Medical Laboratory
Tanesia Hopson - Social Services
Raymond M. Howard - Criminal Justice
Kelly M. Huffman - Social Service
Kristan Sarah Hursh - Social Services
Dewan Demetri Lamar Jackson - Associate of Science
Sabrina A. James-Vonhoupe - Social Services
Casey Marissa Kraus - Management Certificate
Mark R. Lasson - Management
Tiffany D. Maggard - Practical Nursing Certificate
Darrell Miller, II - Associate of Science
Sharon Moore-Edwards - Practical Nursing Certificate
Porchia Nichole Moreland - Computer Networking, Cybersecurity/Information Assurance
Melissa Morse - Management - Human Resources
Cassandra Leigh Nader - Associate of Arts
Annissia Y. Pate - Social Services
Andrew T. Piimauna - Registered Nursing
Loren Pulaski - Accounting
Kelli R. Richards - Registered Nursing
Gina M. Ruby - Social Services
Suzanne G. Sands - Registered Nursing
Theresa Marie Schwartz - Practical Nursing Certificate
Lalandra Scriven - Social Services
Mario A. Sealey - Management Certificate Associate of Applied Business
Amanda Sherwood - Physical Therapist Assistant
Tiffany A. Sheward - Registered Nursing
Nailah L. Skipper - Medical Assisting
Quentin F. Skipper - Registered Nursing
Kristina Smith - Social Services
Donnie L. Tirey III - Management
Aaron Anthony Treece - Associate of Science
Frederica Rochelle Vann - Associate of Science
Tammie Jo Wright - Management - Human Resources
Rose M. Zellers - Registered Nursing
DeGraff
Jessica A. Morris - Practical Nursing Certificate
Chelsea L. Purtee - Practical Nursing Certificate
Delaware
Benjamin Barber - Registered Nursing
Dublin
Fidelis O. Anaraodo - Practical Nursing Certificate
Dublin, IN
Jessica Lynn Coyle-Gross - Medical Laboratory
East Liberty
Abbie M. Angles - Practical Nursing Certificate
Cody Logan - Agricultural Business, Precision Agriculture
Eaton
Natalie Marie Wilson - Medical Assisting
Englewood
Joshua Austin Beaty - Criminal Justice
Julie C. Samson - Registered Nursing
Jerron Thompson - Management
Enon
Amanda J. Bowshier - Multi-Skilled Healthcare
Linda Marie Bruner - Office Administration-Medical Office Administration
Bonnie Burkepile - Medical Assisting Certificate
Jessica Raye Coterel - Registered Nursing
Sara D. Mefford - Management
Michaela Taylor Palmer - Agricultural Business
Leana S. Rader - Registered Nursing
Daniel J. Rarer - Management
Samantha Sutton - Accounting
Fairborn
Harold G. Adkins - Practical Nursing Certificate
Brian Philip Bomer - Computer Networking
Jennifer L. Brown - Practical Nursing Certificate
Elizabeth A. Calhoun - Registered Nursing
Lorde-Ari Daring - Agricultural Business-Agricultural Engineering
Jennifer K. Diamond - Registered Nursing
Cydney J. Fillback - Associate of Science
Maria C. Guseman - Medical Assisting Certificate
Tammy J. Hamilton – Management, Management - Human Resources
Kimberly Hatfield - Registered Nursing
Timika Lashelle Henderson - Management
Jeannie R. Holt - Associate of Arts
Kristine Huebener - Registered Nursing
Lionel C. Jones - Associate of Science
Zachary L. Jones - Emergency Medical Services
Lametra Jordan - Practical Nursing Certificate
Justin J. Konicki - Social Services
Chelsea Lynn Kreger - Registered Nursing
Daneita D. Lewis - Practical Nursing Certificate
Casey Dawn McCraw - Registered Nursing
John S. Monroe, Jr. - Computer Networking
Terry Lee Moore - Social Services
Christine L. Nicholson - Medical Assisting Certificate
Cortney P. Rodgers - Medical Assisting
Erin Sanders - Registered Nursing
Alexandria J. Schlorman - Associate of Science
Jessica Schmidt - Registered Nursing
Molly A. Shipley - Criminal Justice
Jose Solorzano - Computer Aided Design
Kimberly Lane Spencer - Registered Nursing
Nadelka Terzieff - Registered Nursing
Christina Washington - Physical Therapist Assistant
Fairfield
Karla Kay Winburn - Registered Nursing
Findlay
Cricket D. Lefevers - Physical Therapist Assistant
Franklin
Billie J. Spencer - Practical Nursing Certificate
Galloway
Rugiatou Jallow - Registered Nursing
Keierrah L. McCarrel - Registered Nursing
Ian Patrick K. Stewart - Practical Nursing
Germantown
Michaela Eck - Criminal Justice
Greenfield
Loretta L. Cloud - Registered Nursing
Greenfield
Jeffrey Lee Bailey - Registered Nursing
Jeremy D. Brandenburg - Registered Nursing
Greenville
Kaylee J. Bronson - Registered Nursing
Hamilton
Malique D. Bert - Criminal Justice
Hilliard
Brittany Olivia Strine - Physical Therapist Assistant
Huber Heights
Jessie L. Altman - Diesel
Zyaire Arnold - Practical Nursing Certificate
Russ Brown - Computer Networking, Cybersecurity/Information Assurance
Emily G. Dignin - Social Services
Sara M. Dohme – Accounting, Accounting Certificate
Dodith Dorion - Registered Nursing
Ryan Scott Helton - Agricultural Business
Alisha Ann Hunter - Practical Nursing Certificate
Caitlyn Roselie Jennings - Registered Nursing
Brian Malin - Horticultural Industries-Natural Resources
Chelsea Smith – Psychology Transfer, Associate of Arts
Dalton E. Yates - Horticultural Industries-Landscape Design
Huntsville
Taylor M. Dixon - Associate of Science
Michael J. Hilgefort - Emergency Medical Services
Jamestown
Susan Rene Barcus - Practical Nursing Certificate
Sherry K. Bryan - Management Certificate
Kettering
Shalon Hope Arnett - Multi-Skilled Healthcare
Sara Aubrey Bolin - Management-Human Resource
Dana M. Davis-Bobbitt - Social Services
Britney N. Evans - Registered Nursing
Stacie R. Gilbert - Office Administration-Medical Office Administration
Krista Annaliese Hackett - Registered Nursing
Andrew Raymond George Hohler - Graphic Design
Kristina E. Hood - Emergency Medical Services
Ashley Marie Jorgenson - Accounting
Beverly Lanning - Computer Software Development
Yahshara L. Matthews - Registered Nursing
Joshua Adam Roark - Associate of Arts
Brandy Faye Scudero - Registered Nursing
Lakeview
Brayden N. Downs - Medical Assisting, Medical Assisting Certificate
Lewis Center
Kurt E. Gilsenan - Registered Nursing
London
Satch Michael Davison - Agricultural Business
Morgan Dowler - Management-Marketing
Corey M. Easterday - Medical Laboratory
Ethan L. Fairchild - Registered Nursing
Shannon Renee Glover - Registered Nursing
Stephanie Lynn Heaston - Social Services
David James Hodge - Agricultural Business
Grant D. Kennard - Registered Nursing
Seaira R. Oyer - Associate of Science
Brianne Nicole Peterson - Associate of Science
Kayleen Roberts - Medical Assisting Certificate
Jason Shingler - Associate of Science
Brice J. Snyder - Criminal Justice
Megan E. Williams - Management - Human Resources
Marysville
Jennifer A. Hixson - Registered Nursing
Rachel A. Prior - Practical Nursing Certificate
Sharon Prior - Registered Nursing
Mechanicsburg
Shelby Anguay - Associate of Science
Jennifer Nicole Criswell - Office Administration-Medical Office Administration
Jeffery P. Good - Registered Nursing
Kaysie N. Leach - Physical Therapist Assistant
Amber M. Pack - Associate of Science
Kayla Samples - Physical Therapist Assistant
Kelly Leona Sullivan - Registered Nursing
Medway
Tawney Lynn Barker - Office Administration
Sarah Rebekah Biggs - Early Childhood Education
Kelsey Gess - Associate of Science
Erika Lynne Jones - Associate of Arts
Michael P. Thompson - Corrections
Mark W. Yeary, Jr. - Management
Miamisburg
Kendra Abrams - Practical Nursing Certificate
Middletown
James Earl Bailey, Jr. - Associate of Arts
Ashley Brooke Ferguson - Associate of Science
Stanley G. Till, IV - Management
Mount Victory
Shannah Marie Agatha Hamilton - Registered Nursing
Thorne Charles Stephens - Associate of Science
Mt. Sterling
Kasarah M. Clarke - Registered Nursing
New Albany
Kimberley S. Fahle - Registered Nursing
New Carlisle
Amanda Dawn Biermann - Social Services
Michelle Bowling - Registered Nursing
Timbra Deshon Buford - Technical Theatre
Sarah E. Carpenter - Registered Nursing
Sarah M. Coffey - Registered Nursing
Collin Grant Ford - Associate of Science
Tiffany L. Fox - Practical Nursing Certificate
David C. Hall - Computer Software Development
Elizabeth Lee Hanrahan - Associate of Science
Shakia L. Herring - Medical Assisting Certificate
Michael E. Lovell - Management-Logistics and Supply Chain
Anna Renee Ludwick - Registered Nursing
Kristi Pence - Registered Nursing
Amy E. Rodewald - Accounting
Blake A. Shepherd - Associate of Science
Donna J. Stewart - Management-Human Resource
Brandon Lee Urmey - Computer Networking-Technical Systems Support
Anna Walter - Medical Assisting Certificate
North Lewisburg
Tyler Lee Rister - Computer Software Development
North Hampton
Thomas R. Pickering - Associate of Science
Kristyn Carole Burnham - Management
Pickerington
Cole K. Carpenter - Registered Nursing
Plain City
Rozella Perry - Registered Nursing
Pleasant Hill
Patrick M. Peltier - Registered Nursing
Riverside
Courtney Beth Ann Gerken - Medical Laboratory
Denise L. Maryland - Registered Nursing
Destiny Wright - Management-Human Resource
Rushsylvania
Samantha C. Kensler - Practical Nursing Certificate
Sabina
Ashley M. McCalla - Management-Human Resource
Saint Paris
Janalee Black - Registered Nursing
Layne K. Markley - Associate of Science
Randal B. Oder - Management
Zachary R. Overholser - Associate of Science
Chelsea Marie Prickett - Registered Nursing
Ester Rose - Registered Nursing
Savannah, GA
Devin Jarrod Brown - Social Services
Sidney
Michael R. Rice - Registered Nursing
Ryan A. Watercutter - Associate of Science
South Charleston
Lani M. Atkins - Office Administration-Medical Office Administration
Bryant P. Banion - Associate of Science
Seth M. Cosby - Associate of Science
Christine Ann Fippin - Registered Nursing
Levi James Kimley - Agricultural Business
Emily N. McCubbin - Associate of Science
Rachel Mills - Criminal Justice
Caleb D. Thomas - New Media
Christy Tomidajewicz - Registered Nursing
South Vienna
Clayton J. Farquer – Precision Agriculture
Dustin M. Johnson - Accounting
Brittney R. Macy - Medical Assisting Certificate
Sarah Marie Ruf - Registered Nursing
Sydney Shope - Practical Nursing Certificate
Rachel Lynn Walker - Associate of Arts
Spring Valley
Candace Pritchard - Registered Nursing
Springfield
Ashley Abriola - Medical Assisting Certificate
Kelsey N. Adams - Office Administration-Medical Office Administration
Melanie L. Alexander - Medical Assisting Certificate
Joshua F. Ashley - Management
Jerisann M. Bair - Registered Nursing
James Bard - Emergency Medical Services
Ashley K. Barker - Management Certificate
Lawrence G. Beavers - Social Services
Salimah K. Berrien - Registered Nursing
Evelynn Anneth Blevins - Associate of Arts
Geri A. Bostic - Practical Nursing Certificate
Courtney K. Bowers - Medical Assisting Certificate
Kelli Nicole Bowman - Physical Therapist Assistant
Dana M. Brelje - Criminal Justice
Kelly Ann Brelje - Graphic Design
Ashley A. Brenner - Graphic Design
Heather E. Buffington - Management-Human Resource
Ashley M. Bustamante - Practical Nursing Certificate
Cheryl E. Cabrera - Registered Nursing
Amanda Call - Social Services
Tianna Danielle Campagna - Multi-Skilled Healthcare
Christina Hope Caraway - Registered Nursing
Thera Carlin - Associate of Arts
Chae N. Carter - Criminal Justice
Kristen Marie Clark - Social Services
Christopher Clarkston - Associate of Science
Melissa A. Cottingham - Practical Nursing Certificate
Vejer M. Cox - Associate of Science
Deltoria Crockran - Office Administration
Bradley J. Curtis - Management
Cherry R. Cydrus - Associate of Arts
Lindsey D. Dabe - Associate of Science
Sherri Beth D'Alessio - Medical Laboratory
Terry L. Davis - Associate of Science
Melissa Kaye Day - Medical Assisting
Tabitha Deady - Medical Assisting Certificate
Cary Robert Dean - Computer Software Development
Jessica L. Deel - Registered Nursing
Jessica Taylor Deel - Social Services
Elizabeth Ashley Desalle - Physical Therapist Assistant
Matthew D. Detrick - Associate of Arts
Sonya K. Downing - Associate of Arts
Emily Doyle - Medical Assisting Certificate
Tracey Dugan Desantis - Management
Navneel Kumar Dutt - Computer Networking, Cybersecurity/Information Assurance
Aarin Edwards - Associate of Science
Chloe M. Estep - Associate of Science
Erika E. Estep - Practical Nursing Certificate
Taviyon Toland Eubanks - Associate of Science
Kelsie Evelsizor - Early Childhood Education
Charlotte Evilsizor - Associate of Science
Deborah Sue Fain - Management-Marketing
Connie Fent - Horticultural Industries-Landscape Design
Sean M. Forde - Early Childhood Education
Lauren E. Free - Registered Nursing
Amanda Leona Frey - Registered Nursing
Jacob Christian Glover - Associate of Arts
Faith M. Goodman - Management
Kayla M. Greene - Registered Nursing
Ashley N. Greer - Registered Nursing
Shari Griswold - Physical Therapist Assistant
Carlos Guajardo - Registered Nursing
Alex J. Gueth - Graphic Design
Katie E. Hall - Registered Nursing
Julia L. Hanaway - Registered Nursing
Amanda M. Harris - Accounting
Tina Harris - Management-Human Resource
Hope Keri Hawke Beamish - Associate of Science
Aleah J. Hayes - Registered Nursing
Megan Hayner - Physical Therapist Assistant
Harry Dale Haynes - Heating, Ventilation, Air Conditioning and Refrigeration
Storm E. Hays - Associate of Arts
Shari L. Hedrick - Accounting
Marcus Donnell Henry - Social Services
Mariah J. Henry - Associate of Science
Nina J. Hermosillo - Social Services
Brian D. Hibbs - Accounting
Richard J. Hill - Associate of Arts
Torie Ann Hines - Registered Nursing
Joshua J. Hirtzinger - Criminal Justice
Michaela Brooke Hitchcock - Associate of Science
Jonathan M. Hoffman - Associate of Science
Kaylee Holbrook - Early Childhood Education
Corey Terrell Holliday, Jr. - Associate of Science
Floyd Hook – Photography Certificate
Casey House - Practical Nursing Certificate
Banicha Howard - Early Childhood Education
Wendy M. Howard - Associate of Arts
William H. Howard, IV - Associate of Arts
Thomas Hupman - Registered Nursing
Cody R. Jackson - Management-Logistics and Supply Chain Management
Deanna Jaynes - Management
Alexsis Johnson - Associate of Science
Heather Marie Johnson - Registered Nursing
John W. Johnson III - New Media
Laura M. Jones - Accounting
Mollie Elizabeth Joseph - Registered Nursing
Tiffany S. Judy - Medical Assisting
Evy L. Kearns - Registered Nursing
Elizabeth B. Kimmel - Associate of Arts
Anessa S. Kinnaird - Associate of Science
Darren Kuhns - Practical Nursing Certificate
Betty Jo Laudermilt - Management
Michael A. Laws - Registered Nursing
Marissa C. Lord - Associate of Science
Shanice Madison - Practical Nursing Certificate
Leighanne Marcum - Associate of Arts
Derrick A. Marple - Registered Nursing
Sherri L. Marsh - Office Administration-Medical Office Administration
Alexandria J. Mast - Associate of Arts, Technical Theatre
Ashley Nicole Mata - Social Services
Brianna K. Matthies - Agricultural Business
Steven M. McCann - Associate of Science
Deborah A. McCarthy - Associate of Science
Tim D. McCarty - Cybersecurity/Information Assurance
Zachary T. McCloud - Medical Assisting Certificate
Branden P. McDuffie - Criminal Justice
Christopher A. McKinster - Computer Networking
Yolanda R. Medina - Criminal Justice
April Ann Meyer - Medical Assisting
Brian J. Miller - Network Administration
Cullen S. Miller - Heating, Ventilation, Air Conditioning, Refrigeration
Debra J. Miller - Registered Nursing
Kendra D. Miller - Associate of Arts
Sierra D. Miller - Management
Ashley M. Mineros Rodriguez - Associate of Arts
Ashley Miracle - Medical Assisting Certificate
Ronda Mitchell - Technical Theatre
Isabella A. Mucci - Associate of Science
Pamela J. Myers - Accounting
Christopher R. Neal - Computer Aided Design
Celeste Nicole Nelson - Practical Nursing Certificate
Asia Ogle - Management
McKenzie Leigh O'Neal - Practical Nursing Certificate
Michelle L. Pamer - Criminal Justice
Amy M. Parker - Office Administration
Penny J. Parrett - Medical Assisting Certificate
Zachary C. Perkins - Physical Therapist Assistant
Mark S. Peterson II - Registered Nursing
Erica M. Picklesimon - Social Services
Jessica S. Pikey - Medical Assisting
Caleb James Raines - Physical Therapist Assistant
Carley JoAnne Raney - Criminal Justice
Paula Marie Reading - Management
Gabriel Reed - Industrial
Caitlin Reschar - Physical Therapist Assistant
Suzanne M. Riehle - Associate of Science
Jay Roach - New Media
Desari M. Roberts - Management-Human Resource
Zachary W. Sasson - Computer Networking
Keri M. Segrest - Management - Human Resources
Jeremy Robert Seifried - Registered Nursing
Harley G. Severt - Registered Nursing
Sonya Lynette Shaw - Management-Human Resource
Ryan Thomas Shroyer - Registered Nursing
Jenna Anne Smith - Associate of Arts
Jessica Smith - Registered Nursing
Laronda D. Smoot-Tawiah - Registered Nursing
Timothy Wayne Snapp - GIS/Geospatial
Lisa Marie Solenberger - Registered Nursing
Shirley Jeane Souders - Medical Assisting
Shirley J. Souders - Management Certificate
Paige Elizabeth Spahr - Physical Therapist Assistant
Miranda R. Sparks - Practical Nursing Certificate
Chelsea Rae Spencer - Registered Nursing
Nichole Starkey - Corrections
Jordan M. Stephenson - Practical Nursing Certificate
Rose M. Stevens - Horticultural Industries-Turf and Landscape Operations
Brian Stewart - Emergency Medical Services
Dana M. Stidham - Associate of Science
Kevin Ryan Stroble - Criminal Justice
Bridget R. Tannenbaum - Registered Nursing
Berea C. Thomas - Management-Logistics and Supply Chain
Alexandria Thompson - Associate of Science
Pamela Thornsbury - Practical Nursing Certificate
Lorrie L. Tipton - Social Services
Kendra Renea Trumbo - Associate of Arts
Kylie Jackson - Criminal Justice
Amanda G. Walk - Medical Assisting
Alex M. Wallen - Associate of Science
Wade Christopher Walp - Associate of Science
Audrey Marie Weaver - Social Services
Morgan Weaver - Registered Nursing
Tyler J. Weiss - Management
Dawn M. Welliford - Management
Christopher M. Wells - Management
Robbin Lyn White - Practical Nursing Certificate
Marie Wile - Associate of Science
Natasha O. Williamson - Associate of Science
Danielle C. Wilson - Registered Nursing
Rebecca Lynne Wilson - Associate of Arts
Tara L. Wise - Registered Nursing
Robert W. Wisenberger, Jr. - Registered Nursing
Hayley Christine Zawada - Criminal Justice
Roxanna Zinkhon - Accounting
Joel R McDargh - Criminal Justice, Corrections
Tipp City
Christopher W. Bogan - Registered Nursing
Matthew F. Fisher - Horticultural Industries-Golf Course Operations
Cynthia A. Wheeler - Medical Assisting
Trotwood
Vivian O. Agha - Practical Nursing Certificate
Jasmine Judkins - Associate of Science
Troy
Rachael Bennett - Criminal Justice
Nicholas E. Hissong - Agricultural Business
Brittany E. Kniceley - Management-Human Resource
Shelly R. Smith - Social Services
Tucson, AZ
Ramona E. Nunez - Judicial Court Reporting
Union
Breanna Libecap - Practical Nursing Certificate
Urbana
Lexis Marie Jane Bennett - Computer Software Development
Kiley Nichol Bowman - Associate of Science
Austin Carpenter - Computer Aided Design
Brandon Michael Clark - Registered Nursing
Morgan L. Clark - Management-Human Resource
Elizabeth G. Cooney - Practical Nursing Certificate
Christopher J. Dinnell - Graphic Design
Edward M. Hammond - Criminal Justice
Stepheni Holbrook - Management
Brian K. Hull - Associate of Science
Samantha J. James - Criminal Justice
Taylor L. Johnson - Associate of Science
Charles F. Jones - Management-Logistics and Supply Chain
Linda Marie Jones - Medical Assisting Certificate, Associate of Science
John Matthew Looney - Associate of Arts
Brooke E. McFann – Corrections, Criminal Justice
Angela L. Miller - Registered Nursing
Lindsay A. Myers - Registered Nursing
Kelli A. Northup - Practical Nursing Certificate
Chelsea Breann Powell - Registered Nursing
Samantha K. Schrader - Registered Nursing
Ashley E. Simons - Management
Amy Smith - Registered Nursing
April R. Smith - Social Services
Kirsten B. Smith - Practical Nursing Certificate
Andrea Sorrell - Management - Human Resources
Cara J. Stollings - Associate of Science
Jessica Lee Swank - Computer Aided Design
Miranda C. Thomas - Practical Nursing Certificate
Kaitlyn Michelle Ward - Registered Nursing
Melissa E. Welsh-Purk - Multi-Skilled Healthcare
Emily Ashton Winterhalter - Associate of Science
Kimberly Renee Wooten - Medical Assisting Certificate
Grace Zlatov - Registered Nursing
Vandalia
Jessica Elizabeth Dickey - Medical Laboratory
Madilyn Y. Ullmer - Registered Nursing
Washington Court House
Tara L. Jaeckels - Medical Laboratory
Allison Weaver - Medical Laboratory
Zachary David Zurface - Management
Waynesville
Logan M. Dyer - Precision Agriculture
West Alexadria
Amanda K. Galliher - Registered Nursing
Ashlee Lynne Sullivan - Registered Nursing
West Jefferson
Ashley A. Dover - Physical Therapist Assistant
Meghan Marie Horton - Accounting Certificate, Associate of Applied Business
Kevin McDowell - Emergency Medical Services
West Liberty
Shauna L. Kinchen - Accounting
Christopher E. White - Horticultural Industries-Golf Course Operations
West Mansfield
Haley Rose Gibson - Associate of Arts
Westerville
Valerie Creager - Physical Therapist Assistant
Wilberforce
Michelle Diane Morris - Social Services
Anthony Michael Trevino - Computer Networking, Cybersecurity/Information Assurance
Wilmington
Emily A. Heywood - Associate of Science
Worthington
Isaiah Boyd - Associate of Science
Xenia
Krista Adams-Hess - Associate of Science
Christina Diane Bates - Registered Nursing
Elissa S. Blaylock - Registered Nursing
Cory J. Brown - Cybersecurity/Information Assurance
Brent H. Daufen - Criminal Justice
Michele Donaldson - Office Administration-Medical Office Administration
Camry LaBree Evege - Associate of Science
Collin J. Graham - Criminal Justice
Lucan J. Gravely - Associate of Science
Carlisa D. Harris - Associate of Science
Gideon A. Jackson - Agricultural Business
Joshua Lish - Criminal Justice
Cory Lundy - Management
Jacob McAdams - Accounting
Mary M. Moore - Early Childhood Education
Whitney E. Moore - Medical Assisting, Medical Assisting Certificate
Brian A. Pate - Accounting
Guennar Nicholas Reyer - Registered Nursing
Amanda N. Smith - Computer Networking-Technical Systems Support
Kayla A. Southworth - Computer Software Development
Ian M. Sprinkle - Associate of Arts
Taylor Lee Tackett - Registered Nursing
Karley Taylor Walker - Physical Therapist Assistant
Jessica L. Worsham - Associate of Science
Yellow Springs
Camara C. Cross - Associate of Science
Casey Gleadell - Associate of Arts
Bailey Marie Linse - Medical Assisting
Lori A. Lotts - Management
Zanesfield
Heather N. Hedrick - Practical Nursing Certificate
Mackenzie Michelle JoAn Yocum - Practical Nursing Certificate